Jan Wauters

71 Ans

Date de naissance Mechelen

Date de décès 04/06/2010 Brussel

Jan Wauters

    Avis de décès

    (2)
    • Wauters begon zijn carrière in 1964 bij de toenmalige BRT. Anderhalf jaar later maakte hij de overstap van de algemene nieuwsdienst naar de sportdienst, waar hij de leiding kreeg. In het begin van zijn carrière werkte hij samen met de reporter Piet Theys (1927-1974).

      Hij volgde 25 Rondes van Frankrijk op de motor, 8 Wereldkampioenschappen voetbal en 4 Olympische Spelen. Nederlandse radioluisteraars maakten kennis met de journalist toen hij de uitvaart van Koningin Elisabeth in 1965 versloeg. Hij stond bekend om zijn nuchtere en gedreven stijl.

      Toen Eddy Merckx betrapt werd op doping tijdens de Giro in 1969, legde Wauters een uitspraak van de jonge renner vast op band. "Ik weet niks meer, helemaal niks", zei Merckx.

      Tot enkele jaren voor zijn dood bleef Wauters radiocommentaar geven bij voetbalwedstrijden. Dat deed hij op zijn eigen gekende lyrische, zelfs prozaïsche stijl. Na zijn pensioen bleef hij nog wel regelmatig opdraven als analist in de voetbaltalkshows 'Studio 1' en 'Extra Time'.

      Wauters had een huis in Zuid-Afrika, waar hij zes maanden per jaar verbleef. Hij laat een vrouw en drie zonen na. Eén daarvan is amateurwielrenner Benno Wauters.

      Ex-VRT-sportjournalist Jan Wauters is op 4 juni 2010 op 71-jarige leeftijd overleden, twee weken nadat hij een hartaanval had gekregen.

      Teken het rouwregister

    Condoléances

    1. Mirella Talloru a placé une fleur

      mijn oprechte deelneming!

    2. Mirella Talloru

      mijn oprechte deelneming!

    3. Noëlla Willems - ST-TRUIDEN a placé une fleur
    4. Sven

      Fantastische commentator, hij bracht de voetbalwedstrijd in de huiskamer. De spanning van de wedstrijd werd perfect via de radio overgebracht naar de huiskamer. Beelden waren overbodig, zijn verslaggeving gaf mij voldoende verbeelding over de wedstrijd. Zijn geweldige stem versterkte dit alles nog eens. Hij bleef mij ten allen tijde boeien wanneer hij verslag uitbracht of een interview gaf. De mensen die dit bij mij bereiken kan ik spijtig genoeg tellen op een hand. Bedankt voor de boeiende verslaggeving.

    5. Karel

      Jan Wauters maakte hetzelfde mee als mijn vader: net rond de 70 jaar, nooit ziek geweest, gezond geleefd, vol plannen en toch in de lente van 2010 plots geheel onverwacht overleden. Veel sterkte.

    6. renaat zelderloo

      Vele grote sportmomenten via de radio ons laten meemaken, we hoorden niet alleen de koers nee we zagen het warempel met onze eigen ogen. Maar na groter komst grootst, en dat was Jan Wauters voor mij.

    7. Liesbet a placé une fleur
    8. Patrick.s

      Ben blij dat ik ben opgegroeid met jou als commentator op tv en radio, jij was echt de beste. Jan, het ga je goed daarboven.

    9. een fan

      Merci pour les souvenirs...

    10. Sylvèr

      Uit de grond van mijn hart, innige deelneming en sterkte aan de familie, al vond ik nu pas de weg naar deze rouw-rubriek. Mijn ouders zaliger zaagden destijds veel omdat de radio op zaterdagavond of zondagnamiddag 'te' luid stond. Toen ik repliceerde dat het mijn favoriet Jan Wauters was, en het een top-voetbalmatch betrof, lieten ze begaan. Stiekem volgde ik ook (nachtelijke) reportages met een koptelefoontje, om niemand te storen. Die stem alleen al hield me wakker om de match te volgen tot het einde. Ik (en vele van mijn vrienden) missen zo'n krak achter de micro op de radio. Van 't moment dat Kathy Lindekens Jan aankondigde, ging die radio prompt een stuk luider.. "Over naar Jan.. ! ". Het ga je goed, Jan, we vergeten nu wel de radio, maar jou nooit..
      Syl